10. kolo Včo

25.5.2024 ve Studeném na mapě Studené III

Pořadatel avizoval podhorský terén s minimálním převýšením. To se také potvrdilo. Na start jsme byli vyhnáni na kopec, takže do cíle se běželo prakticky s kopce už s minimálním detailním převýšením. Na krátkou trať hustníčky, kupky, pěšinky, světlinky tak, jak to má byť. Chyby se udělat daly. Tratě se líbily. Jen škoda, že intervaly mezi závodníky byly 2 minutové, což vedlo mnohdy k tzv. autobusu. Počasí vydrželo, pršet začalo až na vyhlášení. Z našeho klubu se na rozšířeném podiu umístili Štěpánová Dita na krásném 3. místě v kat. D35D z 15 závodnic, Kubec Martin na 6. místě v kat. H50C ze 13 závodníků, Stárek Jiří na 2. místě v kat. H65D z 9 závodníků. Víc se nás nezúčastnilo. Shromaždiště výborné, dalo se i zaplavat v bazénu, občerstvení vynikající. Výborně připravené od jednoty pochutiny, zvláště salát je nutno pochválit. Jistilo to pivo Radegast v nepřehnané ceně, kdy pořadatel nepodcenil nabídku pití tak jako vloni, kdy postavil stánek krom hospody. Tož asi tak.