6. kolo Včp

1.5.2024 Rudník

Béďa napsal: Přes 700 závodníků mělo centrum na louce u Terezína (část obce Rudník). Běželo se za krásného slunečného jarního počasí na mapě Lázně Fořt (autor Tomáš Leštínský), pěkné tratě postavil Vojtěch Kotyk v terénu, který příjemně překvapil - tratě vedly ve zvlněném podhorském lese s lokálním výskytem mikroreliéfu, kde byly četné hustníky a paseky s různou průběžností, vzrostlý les byl jen místy podrostlý kopřivami a ostružinami, byla tam hustá síť komunikací. Ještě bych dodal, že krátká trať byla dobrá na dohledávky tak, jak se patří na krátkou trať. V těch častých hustnících se chyby v postupech a dohledávkách udělat daly. Za náš klub se zúčastnilo 8 závodníků. Na 3. místě doběhl v kat. H65D Jiří Stárek ze 6 závodníků (no, mohlo to být ale lepší nebýt dohledávek). Ostatní se umístili na nepódiových místech. Zázemí včetně občerstvení solidní. Tož asi tak.