10. kolo Včo

3.6.2023, mapa Čistecká hůra 2023 1:10 000. Shromaždiště ve Studenci podobně jako předloni na louce u lesa, kde byl i cíl.

Béďa napsal: tratě byly připraveny na náhorní plošině s prudkými svahy, severní svah měl výraznější členité oblasti - údolíčka, kupky, kameny, srázky, Na moha místech byly nepřehledné porosty, ale i nepříjemný podrost. Běželo se za slunečného, trošku větrného počasí. Dodal bych: podložka byla v úvodní části dosti kamenitá, kde se moc běžet ani nedalo. To, že byla různá údolíčka a hřbítky, dalo se na mapě 1:10 000 splést. Vhodnější a čitelnější alespoň pro veterány by byla původně avizovaná mapa 1: 7 5000. Na krátkou trať ale výborný terén. Občerstvení ne-li výborné, tak dostačující. Za náš klub se na pěkném 3. místě 36 vteřin na vítěze umístil Jiří Stárek v kategorii H65D (škoda dohledávky na poslední kontrole), pak už běžel jenom Gregor Vilém v HDR, nikdo další. Odpoledne se běžely štafety, jichž se nikdo z klubu neúčastnil. Tož asi tak.