8. kolo Včo

13.5.2023 biatlonový areál v Jilemnici

8. kolo pořádal orientační klub Jilemnice v nádherném biatlonovém areálu Hraběnka. Mapa téhož názvu. Zázemí biatlonového areálu vynikající. Pořadatel zajistil výborné shromaždiště, občerstvení pod taktovkou orientačního klubu Jilemnice nechybělo a bylo na úrovni. Ceny tak akorát. Tratě závodu se údajně líbili až na veteránské kategorie, kde jsme jako veteráni byli podceněni, což avizoval i Béďa. Bylo to tak asi jako D12. Pokud se neběželo po fáborcích !!, tak po cestách. Les průběžný, v němž se ale daly udělat orientační chyby. Abych to moc nezkritizoval, tak alespoň 1/3 tratě byla odpovídající. Přirovnal bych to k prodlouženému lesnímu sprintu, něco jako v Letohradě, kde naopak lesní sprint se jevil jako krátká trať. Ale proběhnutí zde na Hraběnce se mi líbilo. Aby také ne, když jsem skončil v kategorii H65D na 2. místě. V D40C se umístila na širším podiu Štěpánová Dita na 6. místě, pak ještě běžel Gregor Vilém, z ostatních závodníků Dobrušky už nikdo. Tož asi tak.