4. a 5. kolo Včo

15.4.2023 mapa Střelnice Letohrad lesní sprint 1:4000 a Peklák KT 1:10000

4. kolo Včo byl lesní sprint v biatlonovém areálu v Letohradě. Za celkem obstojného počasí bez deště se zúčastnilo téměř 700 závodníků. Tratě se líbili až na drastický sešup k potoku a následný výstup, kde se dalo hodně fyzicky získat nebo také ztratit. Závodníci se vesměs shodli, že to sice byl avizovaný sprint, ale délkou tratí a převýšením se jednalo spíše o KT. Některé kontroly byly na dostřel jak je typické pro sprint, některé byly typické s dohledávkami pro KT. Stačilo by zkrátit délku tratí a převýšení. Ale jinak se celkem líbilo. Občerstvení perfektní a stíhalo. Na širším podiu se umístili Lžíčař Martin v H35D 1/19, Stárek Jiří v H65D 3/12, Tůma Miloš v H65D 4/12. Odpoledne byl závod 5. kola Včo pod vedením CET na mapě Peklák v Přívratu avizovaný jako KT. Trať tomu odpovídala. Zúčastnilo se o něco méně závodníků než dopoledne. Běželo se za mírného deště. Na některých závodnících se projevila únava z dopoledního závodu. Tratě ale pěkné na KT odpovídající. Občerstvení zajišťovali místní hasiči a bylo skvělé. Na širším podiu se umístil Jiří Stárek v kategorii H65D 6/9 (no, nic moc, únava byla znát, o zásadní chyby až tak nešlo). Tož asi tak.