21.-22.1.2017

H21EH21E

Pořadatel: Deutscher Turner-Bund
Mapy: Schmeckenstein (1:7500, 1:15000, E 5m)

V Klingenthalu jel Ondra 2 závody v elitě LOB. Sprint byl dokonce zařazen do WRE.

V Klingenthalu na německé straně Krušných hor byla 21. ledna zahájena sezóna LOB. Tento víkend jsem nemusel do práce( jinak každý třetí nebo čtvrtý) a byly výborné sněhové podmínky, tak jsem vyrazil. Pořadatel ubyt. Nezajišťoval pouze odkaz na penziony v Německu. Sehnal jsem nocleh v obci Stříbrná , Kraslice už byli obsazené. V sobotu ráno bylo -13°C v poledne jasno a nula. Na 4km sprint jsme v elitě dostali na start pěkná látková tílka s logem FIS. Škoda , že nám je zas v cíli vzali. Mohla být památka na první a doufám, že ne poslední start ve světovém poháru. Trať byla jednoduchá a dost rychlá, ale udělal jsem jednu chybu na 4.kontrolu. Stála mě asi 15 míst a jeden bod do SP. Hlavní body do SP má prvních 35. Já byl 50. z 62 celkem. Mám tam nějakých 10 pomocných bodů a teď mě patří 372.pozice ve svět. rankingu SKI-O. Odpolední závod štafet jsem vynechal.

Nedělní klasika byla pro elitu 14km a poměrně kopcovitá. Najel jsem 22km. Hlavně kontrola č.5 stála za to. Češi a Němci startovali zvlášť. Pro Němce to byl domácí šampionát. V ostatních kategoriích bylo pořadí dohromady. Na trati jsem neudělal žádnou velkou chybu, jen pár menších asi 3min. Bylo opět jasno a jezdilo se mezi turity. Ale tratě byli perfektně upravené a široké. Bylo z toho 22. místo z 25. S tím jsem docela spokojen , ve veteránech H35 by tento průměr dal na 3. místo z 21. Pěkné zázemí a tratě v okolí Muhlleitenu kompenzovalo menší nedostatky: nebyla občerstvovačka, vlažný čaj v cíli, posunutý start. Na Jizerskou 50 mě firma nedala startovné (dala mě na Orlický maraton 20km volně) tak pojedu další a poslední letošní loby v Maxově. Tam bude boj o udržení elity - teoreticky. Prakticky mě bude jeden závod do žebříčku chybět, tak si to ještě užít v H21E.