02.06.2002, Nasavrky

ukázka mapy H21B

Pořadatel: Lokomotiva Pardubice
Mapa: Plesný, M 1 : 15 000, E 5 m

jak to začalo... Po závodě jsme se vyrazili ubytovat do Chrudimi. Cholera viděl v určení místa našeho pobytu hlubší význam, neboť po jeho mohutné kritice našeho ubytování v Bělé před čtrnácti dny na BENu se asi "pardubičáci obávali něčeho podobného, tak nás strčili do velkoměsta". Rozhodně to však od pořadatelů z LPU bylo milé, že jsme mohli noc strávit ve výborné tělocvičně chrudimské sokolovny. Díky.
      No a závody ? Počasí bylo chladné a vlhké, velké šedé mraky hrozily přeháňkami, které naštěstí nepřišly, prostě ideální na běh. Kvůli velkému puchýři na patě ze soboty se mi do lesa na 13,4 km dlouhou trať moc nechtělo, ale donutil jsem se, se zatnutými zuby nasadil orientky a vyrazil do lesa. A udělal jsem velmi dobřě. Na velmi kvalitní mapě (možná bych se trochu hádal u 10.konrtoly H21B, ale spíš to byla moje blbost) postavil stavitel velmi kvalitní tratě. Nechyběly dva dlouhé postupy, mnoho kontrol, teda spíš skoro všechny byly náročné na dohledávky (v chaotické změti meliorací najít ten správný ohyb byla nádherná ukázka "orientování se"). Na vcelku rovinatém, jen mírně zvlněném terénu se běželo opět velmi rychle. Čím mě ale stavitel dostal do extáze, to byl závěr trati, tedy kontroly 14-15-16 a 19 až 24, které všechny byly ve střední a světle zelené barvě. Tam se teprve za snížené viditelnosti v terénu ukázalo, kdo je běhač a kdo se orientuje. Staviteli tratí: DÍKY, nemělo to chybu !
      Chápu, že běh v zeleným se mnohým nemusel líbit (kromě mě všichni členové DOB), nicméně udělal z tohoto závodu další zajímavý orientační zážitek. Pardubice mají u mě velké plus, a to nejen za závod, ale i jeho zázemí, kde všechno bylo po technické i organizační stránce OK.