03.03.2002, písník Světlá

ukázka mapy HE

Pořadatel: Lokomotiva Pardubice
Mapa: Velký Les, M 1 : 15 000, E 5 m

Dalším pro nás tréninkovým závodem bylo 9.kolo ZHL. Počasí bylo chladné,ale vcelku slunečné. Pořadatelé z Pardubic zvolili za místo konání závodu les u obce Zdelov nedaleko Kostelce n/O. Ten se vyznačuje minimem vrstevnic a extrémním množstvím paralelních průseků spojujících pět hlavních rovnoběžných cest, mezi kterými je na mnoha místech nepřehledný nálet mladých borovic. V podstatě jediný možný postup mezi kontrolami byl azimut (samozřejmě po cestách to šlo taky, ale se ztrátou).
      Vlastní závod byl pak kombinací scorelaufu (prvních 6 kontrol) aklasiky, akčnost závodu dodával hromadný start po kategoriích. Ze začátku byl v lese docela chaos, kam se člověk podíval, všude někdo byl. V HE se vytvořil autobus tak ze 70% lidí v kategorii (podle výsledků je to krásně vidět), kteří zvolili pořadí prvních kontrol 6-5-4-1-2-3. Byl v něm i Cholera, který podle svých slov celý závod mapu nepotřeboval, důležité bylo udržet se. Já jsem zvolil poslední tři kontroly -3-2-1, takže jsem si v klidu a sám proběhl zbytek tratě.
      Jinak celkově tratě byly jednoduché, místy s drobnou dohledávkou, mapa přesná, zázemí na standartní úrovni ZHL, výsledky přijatelné, takže musím říct —> dobrý závod.