13.-15.4.2001, Bezdědice

Pořadatel: SK Kotlářka Praha
Mapy: Houska-východ, Houska-západ, M 1 : 10 000, E 5 m

Pražské velikonoce - Prague Easter
      je název třídenních závodů v orientačním běhu, kterých se letos již podruhé zúčastnila i jedenáctičlenná skupina závodníků z Dobrušky. Že jsou tyto závody opravdu kvalitní a běžecky zajímavé dokazuje i to, že téměř polovinu z osmi set závodníků tvořili sportovci z šestnácti evropských zemí. Nejvíc přijelo z Německa, dále pak ze Švédska, Belgie, Švýcarska, Maďarska, Norska, Polska, Ruska, Anglie, Finska, Irska, Rakouska, Dánska a Itálie. Tři závodníci přicestovali až z Izraele !
      Z názvu závodů by se zdálo, že se odehrály v Praze či jejím okolí. Ve skutečnosti byla však již tradičně použita krajina pískovcových skal na Kokořínsku, která je výrazně odlišná od většiny terénů, na které jsou závodníci zvyklí. Prudké srázy pokryté bukovým listím vyžadovaly opatrnější sledování cesty, protože nebylo příliš příjemné ocitnout se v údolí rychleji, než měl závodník v úmyslu. Běh navíc ztěžovalo i občasné sněžení, a tak byly tyto závody opravdovou zkouškou odolnosti a běžeckých schopností. Přesto ale byli všichni velmi spokojeni, protože tratě byly kvalitně postavené a téměř dokonale byly zorganizovány i ostatní součásti závodů. Na shromaždišti bylo pro sportovce připraveno veškeré zázemí a to i za přísných podmínek správy CHKO Kokořínsko.
      Dobrušští závodníci se dokázali prosadit i v silné konkurenci a mnozí z nich získali skvělé umístění. Pochvalu zaslouží zejména Alena Peterová, která byla třetí v kategorii D12 a Kateřina Tichá, kterou její oddílová soupeřka odsunula na místo čtvrté. S náročným terénem si dokázaly poradit i Dominika Vágnerová, nejmladší účastnice výpravy a Markéta Vegsöová, která se s orientačním během teprve seznamuje, ale přesto překonala řadu svých zkušenějších soupeřek. Také další závodníci svými výsledky potvrdili, že dobrušský oddíl se za své členy nemusí stydět ani v porovnání se závodníky ze zahraničních sportovních oddílů, které mají lepší tréninkové i finanční podmínky. Naše poděkování patří hlavně trenérům Jiřině a Borkovi, kteří mají na našich výsledcích nemalé zásluhy a zajistili i naši účast na Pražských velikonocích 2001
      Za zúčastněné závodníky Bára Tichá

Celkové výsledky kategorie: D10L -  závodníků 11            1.E       2.E        3.E   Cel. 3.E