15.5.2004, Rynoltice

ukázka mapy H21B

Pořadatel: OK Jiskra Nový Bor
Mapa: Větrov, 1:10 000, E 5 m

Víkend patřil orientačnímu běhu, když se v sobotu v Rynolticích, malé vesnice v podještědí, konal první závod ŽA,B-Čechy. Pořadatelé našli docela hezké shromaždiště na neposečené louce u rybníka, kde nechyběla standartní nabídka popisy počínaje a občerstvením konče, ale protože postavený ČSOB oblouk ještě nedělá velké závody, přišlo mi to jako oblasťák, kam přijelo trochu víc lidí.
      Počasí do mého startovního času 136 vypadalo, že vydrží sice zatažené, ale suché, což se ale nestalo, ale nebýt finálního bahnitého přeběhu od předsběrky do cíle, doběhnul bych relativně čistý, protože i les takový byl; pěkný, čistý, kopcovatý, místy zelený, občas kámen nebo skalka. Parametry tratě H21B zprvu vypadaly docela drsně (11 km, 520m), ale stavitel vymyslel docela zajímavou trať, kde závodníky šetřil cestovkami a kontrolami na stejné vrstevnici. A tak nejbrutálnějším místem byl start 1, kde už po 250 metrech jsem měl v nohách 100 převýšení, protože se mi nechtělo vracet se startovním koridorem na obíhačku, která byla jednoznačně podle mezičasů lepší volbou. Zbytek trati byly nezáludné dlouhé postupy občas s volbou právě jestli to oběhnout, nebo valit nahoru dolů, abych našel z dálky jasné kontrolní body s párkrát zašitým lampionem.
      Ze svého výsledku (pod 100) jsem usoudil, že závod byl vcelku běžák, přesto hezký. Na vyhlášení jsme nečekali a vyrazili jsme směr Nové Strašecí, kde jsme měli ubytování spolu s dalšími kluby v hezké telocvičně ošklivé školy.