18.10.2003 - Borovnička

ukázka mapy H21C

Pořadatel: OK Jilemnice
Mapa: Haklův mlýn, M 1:15000

Za nádherného počasí v teplotách pod bodem mrazu začalo 12.kolo VČP v Borivničce. Přivítalo nás pěkné shromaždiště v areálu jakési školy (v přírodě, asi...) v centru obce, kde bylo všechno, co tam má být. Občerstvení sice ze začátku trochu vázlo, ale už po dvaceti minutách jsem dostal svůj dnešní první svařák, chvíli po něm i druhý, takže se mi do lesa, vzhledem k tomu, co jsem o něm věděl, začalo i chtít.
      Terén v okolí neoplývá orientační náročností, to se však nedá říct o potřebné fyzičce závodníků. Bílý les bez klacků, spousta cesta a hlavně spousta vrstevnic zakroucených do četných hlubokých údolí vytváří ideální podmínky pro závodníky-běžce. Tratě byly dnes docela hezké. Snaha stavitele o volbu postupu přes několik hřbetů byla znát ve většině delších kategorií, ovšem v H21C to v podstatě znamenalo vybrat si horní nebo spodní cestu a běžet po ní skoro až ke kontrole. Někteří závodníci si pak stěžovali na špatnou čitelnost mapy v dohledávkách. To, co odlišuje orienťák od krosu, si stavitel nechal pro H21C skoro až na konec. Na kontrolách 14,15 a 16 (celkem postup tak max.300 metrů) bylo skutečně třeba se do mapy, narozdíl od zbytku závodu, blíže podívat, aby člověk na dohledávce zbytečně nelítal sem a tam. No a pak už to bylo jen vylézt poslední kopec a cíl.
      Myslel jsem si, že to dnes bude výrazně náročnější vzhledem k avizované délce a převýšení trati (7km/300m), která má být vítězem zvládnutá za přibližně 85 minut. Bohužel se z toho vyklubala nějaká zkrácená trať, tady to moc staviteli nevyšlo (pokud to nebyl špatný záměr). No ale po doběhu na závodníky čekal teplý čaj, na mě o něco později další svařák, obloha byla pořád nádherně modrá a udělalo se i docela teplo, bylo báječně, snad i díky tomu se mi dnešní závod docela i líbil.
      Ve výsledcích dnes DOB moc vidět není, jednak protože nás jelo pět a půl, jednak protože jsme se umístili jako obvykle.