26.4.2003, Pecka

ukázka mapy H21C

Pořadatel: SK LOB Nová Paka
Mapa: Pecka, M 1:7 500, E 5m

Za nádherného sluného a teplého počasí se sjeli orinťáci (nejen) východočeské oblasti k hradu Pecka, kde pro ně pořadatelé z Nové Paky připravili další kolo východočeského poháru. Centrum bylo na louce za vesnicí a měli tam, na co si člověk vzpomněl, pokyny, popisy, startovky, občerstvení, cíl i výhled na hrad, k tomu všemu z šumítek hrála hudba, prostě super.
      Terén kolem Pecky se vyznačuje čistým lesem a vcelku průběžnými kamennými poli, občas se skalkami. Pořadatelé předchozí mapu tohoto prostoru protáhli až na hrad, čímž rozhodně k atraktivitě závodu hodně přispěli. Taky nezvyklé měřítko 1:7500 nebylo v tomto terénu na škodu, vše přehledné a skvěle zmapované.
      V poměrně malém lese se pak staviteli podařilo postavit orientačně velmi zajímavé tratě s velkým důrazem na dohledávku, nejen kvůli terénu (je to ten kámen nahoře nebo dole?), ale kontroly byly často zdvojené, párkrát i ztrojené, chtělo to nechodit k prvnímu lampionu, který vidím, ale tam, kde si myslím, že má být kontrola. Tratě byly taky velice rychlé, a i když se nějaké převýšení našlo, nebyl problém pro vítěze běžet pod 6 min/km. Většina závodníků (H21) se tak vrátila z lesa o hodně dříve, než udává směrný čas vítěze na klasiku (85 minut), což mě trochu mrzí, protože se mi v lese fakt dneska moc líbilo a sotva jsem se trochu rozběhl, už jsem byl v cíli.
      Tam na mě čekala docela dobrá šťáva a zase slunce a pohoda, kterou mi trochu kazila jen neustále strašně dlouhá fronta na občerstvení. Moje zcela subjektivní hodnocení: 9.5/10
      Co se týče výsledků našich borců, ač jsme dobíhali s pocitem, jak nám to dneska šlo, pohled na výsledky nás většinu přesvědčil o opaku. Podali jsme vcelku standartní výkon, zajímavé bylo sledovat vývoj výsledků H21D, kde na lidi, co byli přihlášení a nejeli, startovali lidi, kteří přihlášení nebyli a jeli. Stalo se, že "Karlovi Dudáškovi" to dneska běhalo, jako nikdy předtím a dal to "Tomovi Vaňátovi" přes dvacet minut. :-)